5 najčastejších dôvodov prečo sa vám tvoria vrásky: Takto predídete ich tvorbe.

5 najčastejších dôvodov prečo sa vám tvoria vrásky: Takto predídete ich tvorbe.

4.3.2018 0 Od admin

Vaša pokožka sa skladá z dvoch vrstiev: epidermis (vonkajšia vrstva) a dermis (nachádzajúca sa pod vonkajšou vrstvou) a práve tu vznikajú vrásky. Ako starneme, naše telo produkuje čoraz menej kolagénu, ktorý je kľúčový pri boji proti vráskam. Kolagén robí našu pleť pružnou a hebkou. Nedostatok kolagénu spôsobuje vznik vrátok. Poznáme mnoho faktorov, ktoré k vzniku vrások prispievajú.

Medzi hlavné faktory patrí:

-Stres
-Fajčenie
-Dehydratácia
-Zlá výživa
-Mimika (škúlenie atď..)
-Škodlivé toxíny
-Starnutie

  1. Prestaňte fajčiť

Veľkým zlozvykom mnohých ľudí je fajčenie. Tento neduh môže byť pôvodcom mnohých zdravotných problémov. Medzi iným má aj zlý vplyv na pokožku. Koža fajčiara býva suchá a má väčšie sklony k vráskaveniu.

  1. Pite veľa vody

Zdravá koža musí byť hydratovaná. Správnym pitným režimom zabezpečíte pokožke dostatočnú hydratáciu a budete sa aj cítiť lepšie. Veľmi dobrý je aj zelený čaj, ktorý pôsobí aj ako antioxidant a tým pomáha pokožke vyzerať mlado.

  1. Jedzte antioxidanty

Antioxidanty zohrávajú pri boji proti vráskam dôležitú rolu. Okrem spomínaného zeleného čaju, sa odporúča jesť veľa ovocia a zeleniny ako napr.: čučoriedky, špenát, orechy, brusnice, fazuľa, slivky atď..

  1. Používajte netoxické hydratačné krémy

Namiesto drahých a často krát málo účinných prípravkov, vyskúšajte prírodné materiály. Výbornou náhradou oproti bežným hydratačným krémom je kokosový olej. Len ho vyskúšajte a uvidíte, ako sa vám pokožka odvďačí pocitom sviežosti!

  1. Jedzte veľa nasýtených tukov

Dobré nasýtené tuky sú nevyhnutnou súčasťou zdravej výživy a starostlivosti o pokožku. Keď máte dostatok nasýtených tukov, vaša pleť je pružnejšia a odolnejšia voči poškodeniam od slnka. Zdrojom nasýtených tukov je napríklad kokosový olej, avokádo, či ryby.

Pokračovanie článku >