Odkedy si dávam do kávy túto TAJNÚ prísadu, nielenže mi viac chutí ale na mojom tele sa udiali tieto skvelé zmeny. Odporúčam vám urobiť to isté…

Odkedy si dávam do kávy túto TAJNÚ prísadu, nielenže mi viac chutí ale na mojom tele sa udiali tieto skvelé zmeny. Odporúčam vám urobiť to isté…

30.12.2017 0 Od admin

Máte radi kávu? V tom prípade máme pre vás dobrú správu. Síce si viete svoju kávu vychutnať aj samotnú, po mnohých skúmaniach samotní vedci prišli na to, že keď dáte do kávy jednu ingredienciu, nielenže bude vaša káva chutnejšia ale zvýši sa tiež aj jej účinok na telo.

Kakao a káva spolu vytvárajú božský nápoj. Zvyčajne sa pije oddelene, ale keď ich prepojíte, pochopíte, v čom spočíva to tajomstvo.

V Spojených štátoch amerických vykonali zaujímavý experiment. Rozdelili ľudí do niekoľkých skupín, z ktorých každá mala vypiť určitý nápoj: čistú kávu, kakao a kávu s kakaom.

Po nejakej dobe skontrolovali zdravotný stav účastníkov a vykonali ďalší test na všímavosť, sústredenie a pozornosť. Ako ste si už aj domysleli, vyhrala tá skupinka ľudí, ktorá konzumovala kávu s kakaom. Nie je to však prekvapením, pretože oba tieto výrobky majú jedinečné vlastnosti.

Aké účinky vám prinesie pitie kávy v kombinácii s kakaom?

1) Dobrá nálada a energia

Veľké množstvo antioxidantov a minerálnych látok v tomto nápoji podporuje produkciu endorfínov, čo zvyšuje vitalitu a zlepšuje náladu. Užitočné pre tých, ktorí sú často vystavovaní stresu.

2) Prevencia rakoviny

Dve šálky kávy s kakaom denne znižujú riziko vzniku rakoviny pankreasu, pečene, konečníka, hrubého čreva a u fajčiarov – rakovina krvi.

3) Chudnutie

Káva pomáha tráveniu a kakao dodáva pocit sýtosti, takže na štíhlu líniu si doprajte šálku tohto lahodného nápoja.

Pokračovanie článku na druhej strane…

Stránky: 1 2