Odkedy som si začala dávať k posteli kúsok citróna, TOTO všetko sa mi zlepšilo! Odporúčam vám ihneď urobiť to isté.

Odkedy som si začala dávať k posteli kúsok citróna, TOTO všetko sa mi zlepšilo! Odporúčam vám ihneď urobiť to isté.

12.11.2017 0 Od admin

O liečivých účinkoch citróna ako potraviny už dávno vieme. Jeho konzumácia je dôležitá, hlavne kvôli jeho vysokému obsahu vitamínu C. V zime zahreje, v lete zase osvieži. Každopádne zlepšuje náš imunitný systém, ktorý nás potom chráni pred chorobami.

Vedeli ste však, že citrón má liečivé využitie nielen jeho konzumáciou, ale aj vdychovaním? Ak ste o tom ešte nepočuli, tak určite pokračujte v čítaní tohto článku. Potom čo zistíte aké výhody budete mať, ak si pri posteli vždy necháte kúsok čerstvého citróna, začnete robiť to isté a budete ľutovať, že ste o tejto rade nepočuli skôr.

#1 Konečne zrelaxujete

Citrónová aróma upokojuje nervový systém, redukuje úzkosť a pomáha uvoľňovať napätie po dlhom a náročnom dni. Uvoľníte sa vďaka citrónovému esenciálnemu oleju. Ak ho nemáte, použite prekrojený citrón.

#2 Zlepší sa vaša pozornosť a presnosť

Citrón má aj ďalšiu skvelú vlastnosť. Každodenné vdychovanie jeho arómy spôsobuje, že sa u človeka zlepší mentálna aktivita ako aj jeho pamäť. Japonskí vedci zistili, že ak ľudia v práci cítia vôňu citrónov, robia menej chýb.

#3 Zlepší sa vaša nálada

Citrónový esenciálny olej je jedným z prírodných liekov na depresiu. Ak ste vyskúšali všetky možné lieky, skúste sa obrátiť ešte na toto slniečkové ovocie.

Pokračovanie článku na druhej strane…

Stránky: 1 2